Dış giyimdeki ter kokusundan , giysilerinizi yıkamadan 2 dakikada nasıl kurtulursunuz?

Dış giyimden gelen ter kokusundan ucuz yöntemlerle nasıl kolayca kurtulabileceğinizi anlatıyoruz.

Ceket veya paltodaki ter kokusundan birkaç dakika içinde nasıl kurtulursunuz?

Sirke. Muhtemelen bu, birçok ev sorununu çözen en çok yönlü araçtır. Ter kokusunu gidermek için eşit miktarda su ve sirkeyi karıştırıp bir sprey şişesine dökmeniz ve karışımı giysilerin kirli bölgelerine uygulamanız gerekir. Bir süreliğine bıraktığınızda ter kokusu kaybolacaktır.

Karbonat. Bu, dış giyimdeki hoş olmayan kokuları gidermenin başka bir etkili ve ucuz yoludur. Kabartma tozu ve sudan

Limon suyu. Yarım limonun suyunu bir peçeteye sıkın ve kirli bölgeye uygulayın. Peçetenin kurumasını bekleyin, ardından giysiler artık hoş olmayan bir kokuya sahip olmayacak, temiz ve taze hale gelecektir.

Uçucu yağlar. Bu yöntem, esansiyel yağdan sonra leke kalmayacağı şeyler için uygundur. Bir sprey şişesini suyla doldurun, en sevdiğiniz kokulu esansiyel yağdan birkaç damla ekleyin ve kıyafetlerinize sıkın. Hoş aroma, ter kokusunu mükemmel şekilde maskeler.

Tuz. Bu, kıyafetlerinizdeki ter kokusundan kurtulmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Bir yemek kaşığı tuz ve ılık sudan oluşan bir solüsyon hazırlayın, kıyafetlerin kirli yerlerine uygulayın, birkaç saat sonra koku kaybolacaktır. Bu yöntem açık renkli çamaşırlar için uygundur, aksi takdirde giysilerde lekeler oluşabilir.

Alkol. Bu sıvı, giysilerdeki tüm kokuları giderecek ve aynı zamanda kumaşı dezenfekte edecektir. Bunu yapmak için alkolü 1:1 oranında suyla seyreltmeniz, giysilerin sorunlu bölgelerini tedavi etmeniz ve kurutmanız gerekir. Ceketiniz veya paltonuz taze, temiz bir kokuya sahip olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x