Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yerel seçim mesajı: Aralık ayının sonuna doğru büyükşehir adaylarını açıklamayı hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başlıkları;

Belediye başkan adayları ne zaman açıklanacak?

Bu hafta içerisinde Ankara, Adana, İzmir büyükşehirleri, gerek milletvekilleri gerek teşkilat ile toplantımızı yaptık. Onların da fikrini aldık. Pazar günü 3 bölgenin de kanaatlerini alacağız. Bunların üzerinde çalışıp inşallah Aralık ayının sonuna doğru da birinci derecede büyük şehirlerimizin adaylarını açıklamaya başlayacağız.

Bazı illerin de adaylarını bu arada açıklayabiliriz. Gecikmeden bir an önce açıklamayı hedefliyoruz.

Gazze’de ateşkes olacak mı?

İsrail yalnızlaşıyor. İsrail’den iyi niyet beklemek mümkün değil. ABD’nin Gazze’ye müdahil olması gerektiğini söyledik. Bıden’a buraya müdahil olması gerektiğini söyledim.

İsveç’in NATO’ya üyelik süreci

Özellikle İsveç konusundaki yaklaşımımız bizim parlamentomuzun vereceği kararı önemsediklerini söylediler. Biz de İsveç konusunda dürüst bir yaklaşım içerisinde olduğumuzu yeter ki terör ile ilgili yaklaşımlarını kontrol altına alsınlar bunun dışında bizler Meclis olarak şu anda komisyondan zaten geçti.

Eurofıghter görüşmeleri sürüyor

Umut ediyorum ki görüşmeler olumlu istikamette seyreder.

Türkiye’ye F-16 satışı

Bildiğiniz gibi dün akşam Biden ile etraflıca görüşmemiz oldu ve bu görüşmenin ana başlıklarını bir F-16 ile gelişmeler teşkil etti. F-16 ile ilgili gelişmeler konusunda Biden kendisinin olumlu olduğunu ve bununla ilgili olarak da kongreye her türlü teklifi yapmaya hazır olduğunu söylüyor.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x